Kilka dni temu producent ServiceDesk Plus (ManageEngine) udostępnił patch dla aplikacji, który poprawia ponad 100 znanych błędów z poprzednich wersji. Patch został udostępniony przez producenta 19.05.2016 i rozwiązuje wiele znanych błędów jak choćby błąd SD-62607 spędzający sen z powiek wszystkim administratorom, którzy m.in. oparli swój workflow o Wyzwalacze niestandardowe (Custom Triggers) i zewnętrzne skrypty. Błąd ten powodował komunikat NullPointerException podczas wyzwalania skryptu (w momencie spełnienia warunków wyzwalacza).

Producent dodał też kilka nowych funkcjonalności. Jedną z najważniejszych (według nas) jest dodanie obsługi LDAPS. W końcu doczekaliśmy się implementacji protokołu LDAP przez SSL co znacząco podnosi bezpieczeństwo aplikacji.

Jednakże nie obyło się bez zaskoczenia – w wersjach 9.2+ występuje problem z obsługą danych wysyłanych przez agentów CMDB (to samo tyczy się aplikacji AssetExplorer). Mimo, że błąd jest znany i FIX został udostępniony już kilka dni temu na forum producenta to nie jest on dołączony do najnowszego update. Mowa tutaj o błędzie zgłoszonym przez użytkownika corne.vandenbosch na forum AssetExplorer’a (link). Jak się później okazało problem ten dotyczy nie tylko Windows 10 ale również wcześniejszych wersji produktu MS. Niestety FIX o którym mowa w powyższym temacie nie jest zgody z najnowszą wersją ServiceDesk Plus (potwierdzono zgodność tylko z wersją 9209).

Na forum pojawiają się również informacje od użytkowników na temat problemów (po aktualizacji) z modułem SSO oraz z opcją SDF-62376 czyli możliwością wyłączenia „Domain Filter” z poziomu GUI (wcześniej można było opcję tę wyłączyć z poziomu DB).

Link do oficjalnego tematu na Forum ManageEngine: https://forums.manageengine.com/topic/servicedesk-plus-9212-released

A może Ty znalazłeś jakiś błąd? Podziel się tym z nami 🙂

 

EDIT

Na stronie producenta pojawiła się paczka SDP 9213, która wycofuje zmianę SD-63184 (dziwi nas oznaczenie SD, które wskazuje iż jest to błąd – w naszym przekonaniu powinna zostać oznaczona jako SDF czyli nowa funkcja). To właśnie przez tę zmianę pojawiło się bardzo dużo zgłoszeń o niedziałających skryptach wykorzystujących API SDP. Przyczyną tego była zmiana nazw zmiennych wykorzystywanych w API.

 

Lista zmian:

  • WORKORDERID -> REQUESTID
  • CREATEDTIME -> CREATEDDATE
  • RESPONDEDTIME -> RESPONDEDDATE
  • DUEBYTIME -> DUEBYDATE
  • COMPLETEDTIME -> COMPLETEDDATE
  • RESOLVEDTIME -> RESOLVEDDATE

Jednocześnie producent zapowiedział, że powyższa lista zmian zostanie wprowadzona ponownie w kolejnych wydaniach SDP.